Νίκη με σκορ 3-2 απέναντι στον Βύρωνα

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η ομάδα μας στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΑΟ Βύρωνα.

Η πρώτη καλή φάση ήρθε για την ομάδα μας στο 10′ όταν ο Γιανναράκος έγινε αποδέκτης της μπάλας, το σουτ όμως που επιχείρησε από τα όρια της περιοχής σταμάτησε στην συμβολή των δοκών.

Στο 15′ ο Παπαιορδανου κέρδισε φάουλ εκτός περιοχής, την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζαχαρίου αφήνοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα χωρίς περιθώρια να αντίδρασει, κάνοντας έτσι το 1-0 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, θέλοντας να διατηρήσει την υπέροχη της.

Στο 47′ μετά από πολύ όμορφη συνεργασία, η μπάλα καταλήγει στον Χατζηστεργίου, ο οποίος δεν καταφέρνει να σκοραρει απο πολυ ευνοϊκή θέση.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Παυλίδης γίνεται αποδέκτης της μπάλας, με μια ωραία λομπα τροφοδοτεί τον Παπαιορδανου, ο οποίος αφήνει πολυ έξυπνα την μπάλα για τον Γαλιατσάτο που ακολουθούσε την φάση, με τον τελευταίο να κάνει το 2-0 με αριστερό πλασέ μέσα από την περιοχή.

Στο 55′ ο Χατζηστεργίου πέτυχε αυτό που δεν κατάφερε νωρίτερα, κάνοντας με πλασε το 3-0.

Κάπου εκεί ο ρυθμός μας άρχισε να πέφτει. Η ομάδα του Βύρωνα εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια μας, κάνοντας στο 65′ το 1-3 μετά από κλέψιμο της μπάλας και πλασέ μέσα απο την περιοχή του Γεωργουση.

Ο Βύρωνας ανέβασε την πίεση του ακόμα περισσότερο και λιγα λεπτά αργότερα, βρήκε τον τρόπο να φτάσει σε ένα 2 γκολ.

Η ομάδα μας ανασυγκροτήθηκε και διατήρησε το υπερ της σκορ.

Έπαιξαν : Γεωργούσης, Καλογεροπουλος, Γαλιατσατος, Ζαχαρίου (Μπιζιργιαννης Α.), Σταματίου, Κυργοτασης (Παυλιδης), Παπαιορδανου, Λαιος (Φουστερης), Χατζηστεργίου (Παππάς)Γιανναράκος, Χαλιται (Καλλος)